БЕЗВІЗ. Перелік основних правил при перетині кордону з ЄС.


Перелік основних правил при перетині кордону з ЄС

Які документи потрібно мати?

В'їжджати в ЄС без візи буде дозволено виключно тим, хто має біометричний паспорт.

При цьому власники "стандартних" паспортів і надалі мають право отримати візу в звичайному порядку, а ось біометричний паспорт на оформлення візи у вас просто не приймуть і порадять їхати відразу на кордон.

Що робити, якщо є дійсна віза?

Є громадянином мультивізу в паспорті старого зразка? Спокійно користуйтеся нею до завершення терміну її дії. Хочете залишити старий паспорт і оформити біометрику як другий документ? Будь ласка, це теж дозволено. Більш того, можна буде і далі звертатися в посольство за візою, якщо не буде біометричного паспорта, але виникла необхідність поїхати в ЄС.
Кому дозволено в'їзд в ЄС?

У прикордонному кодексі ЄС є п'яти вимог, які поширюються як на "візовий" і "безвізові" іноземці. В'їзд в країнах ЄС дозволено ті громадяни, які:

мають на руках документ для перетину кордону (закордонний паспорт, проїзний документ дитини, диппаспорт тощо);

можуть обґрунтувати мету і умови перебування в ЄС;

мають достатні фінансові активи як для перебування в ЄС, так і для повернення в Україну, або ж здатні отримати їх законним чином;

чи не знаходиться в переліку осіб, яким заборонений в'їзд в ЄС;

не представляє загрозу для громадського порядку, безпеку, суспільна охорона здоров'я та міжнародні відносини.
Чи потрібні ще якісь документи, крім паспорта?

Перелік документів, які може запитати прикордонник, наведено в додатку 1 до прикордонного кодексу ЄС і залежить від мети поїздки.

Для бізнес-поїздок (відряджень) це:

запрошення на зустріч, або інший документ, який підтверджує торгові або ділові відносини (тобто ви самі вибираєте зручний і можливий документ), або квиток на виставку або збори, якщо метою поїздки є їх відвідування.

Для туризму або приватних поїздок у вас запитають про:

бронювання проживання або запрошення (неофіційний "візовий", а довільний), якщо ви збираєтеся зупинитися у друзів;

зворотний квиток (якщо ви подорожуєте автомобілем, це не є вимогою);

маршрут або план вашої поїздки.


Для підтвердження фінансової спроможності досить буде показати: готівкові кошти (але майже ніхто в ЄС не возить значні суми готівкою), тревел-чеки (застарілий і неактуальне варіант), оплачене проживання і квитки, фінансові гарантії сторони, що запрошує, кредитні картки.

Відзначимо, що прикордонники не вимагають ніяких довідок з банку, про нерухомість, і довідок з роботи.

Якщо Просто, то в ЄС є два ключових правила для подорожуючих: чи не працювати без робочої візи і дотримуватися так званого "правила 90 днів" (перебування в Шенгені не більше 90 днів на кожні 180 днів). Саме ці правила є ключовими і саме їх перевіряє прикордонник.
В які країни ЄС можна подорожувати без віз?


Подорожувати без віз можна по всіх країнах ЄС, за винятком Великобританії та Ірландії. Безвізовий режим поширюється також на Ісландію, Ліхтенштейн, Норвегію та Швейцарію, що не входять до Євросоюзу.

Все новости

← Вернуться