Прикордонники пояснили, як діти їздитимуть по безвізу


Прикордонники пояснили, як діти їздитимуть по безвізу

Дітям, аби їздити до Європи без візи, обов’язково потрібно мати біометричний закордонний паспорт

Про це повідомили у прес-центрі Держприкордонслужби.

При цьому, паспорт громадянина України для виїзду за кордон дітям до 16 років оформляється строком на 4 роки. Після 16 років видаються паспорти з повним терміном дії – на 10 років. 

А от українцям зі звичайними, не біометричними закордонними паспортами, потрібно, як і раніше, оформлювати візу.

Прикордонники зазначили, що при оформленні документа для поїздок дитини за кордон, до 12 років діти не здають відбитки пальців, тим не менш такий паспорт зберігає статус біометричного і дає дозвіл на безвізовий в'їзд до ЄС. 

Тури в Європу>>>

Вже з 12 років ця процедура є обов'язковою, а підпис дитини при оформленні паспорта ставиться, починаючи з 14 років. 

Діти віком від 16 років і старші мають право подорожувати до Європи без віз самостійно, до 16 років виїжджати за межі України можна лише у супроводі обох батьків, або у супроводі одного з батьків чи з довіреною особою, маючи при собі нотаріально завірену згоду батьків. 

Якщо дитина віком до 16 років виїжджає з одним із батьків (опікунів, усиновлювачів), то необхідна нотаріально завірена згода другого з батьків (опікуна, усиновлювача). 

Водночас якщо один із батьків живе за кордоном, то згоду засвідчують у консульських установах МЗС України. 

Якщо один із батьків не хоче підписувати згоду, то такий спір вирішується у судовому порядку. Основна мета розгляду – довести, що виїзд за кордон відбувається в інтересах самої дитини.

← Вернуться